Apel z okazji Dnia Europy

14 maja 2017

9 maja 1950 r. Robert Schuman ogłosił deklarację, która zapoczątkowała proces integracji Europy. Na pamiątkę tego wydarzenia w tym dniu obchodzone jest święto naszego kontynentu. Choć Unia Europejska formalnie powstała dopiero w 1993 r., nie byłoby jej, gdyby nie odważne słowa, że tylko zjednoczenie Europy może jej zagwarantować pokój i rozwój. 9 maja to jedyna w swoim rodzaju okazja, by zamanifestować poparcie dla idei integracji, pochwalić się efektami współpracy i poznać bliżej przedstawicieli innych narodów. Również nasza szkoła 12 maja obchodziła Dzień Europy, a przedstawienie przygotowały wspólnie klasy 2a i 3a wraz z wychowawczyniami.

Wyniki międzyszkolnego konkursu fotograficznego „Poszukiwacze wiosny”Półfinały Wojewódzkie w Minipiłce Ręcznej Dziewcząt