Audycja muzyczna "Świat gitar"

6 lutego 2016

4 lutego gościliśmy w naszej szkole nauczycieli ze Szkoły Muzycznej YAMAHA panów Łukasza Bizonia i Łukasza Brzozę, którzy zaprezentowali program artystyczno-edukacyjny „Świat gitar”. Podczas tej audycji uczniowie mieli okazję zapoznać się z następującymi gitarami: klasyczną, akustyczną, elektryczną, basową, dwunastrunową i ukulele. Goście przedstawili budowę, brzmienie oraz genezę tych instrumentów, a także zagrali utwory z takich gatunków muzycznych, które są charakterystyczne dla każdej z prezentowanych gitar. Suche fakty okrasili ciekawostkami, ponadto w czasie swojego występu angażowali publiczność poprzez quizy muzyczne. Dzięki tej audycji uczniowie klas 1-6 mogli na żywo poznać fascynujący świat gitar. Być może niektórych zainspiruje to do nauki gry na gitarze.

W naszej galerii umieściliśmy zdjęcia z tej imprezy. ZOBACZCIE.

Bal karnawałowy klas 1-3Policjanci i Sznupek w SP16