Bajki jak dawniej

4 maja 2016

4 maja 2016 r. opiekun Samorządu Uczniowskiego – pani Karolina Kostorz w ramach rozwijania zainteresowań czytelniczych zorganizowała I edycję projekcji bajek dla uczniów Naszej szkoły. Mimo iż zaproszeni byli wszyscy wychowankowie SP16, to udział wzięły dzieci wyłącznie z klas młodszych, czyli I-III.
Przy użyciu rzutniku typu Ania wyświetlane były m.in. następujące bajki: „Przygody Jasia i Małgosi”, „O chytrym lisku”, „O żabkach w czerwonych czapkach”, „Rymowane zgadywanki”, „O dwóch małpkach, co uciekły z ZOO”, „O niesfornym kotku”, „Stefek Burczymucha”.
Uczniowie, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania nauczycielek dotyczące treści oraz morału poszczególnych bajek, otrzymali słodki poczęstunek, natomiast pani Karolina wybrała uczniów, którzy swoim zachowaniem w czasie projekcji zasłużyli na pamiątkowe medale.
Najważniejsza jednak w całym wydarzeniu była możliwość wspólnego spędzenia czasu, integracja społeczności szkolnej, pokaz starodawnych bajek, a nie nagrody.
Zwycięzcami dzisiejszej imprezy są wszyscy Ci uczniowie, którzy nie dla medalu czy słodyczy, ale dla wspólnej zabawy przyszli na dzisiejszy pokaz bajek i dobrze się bawili, czerpiąc prawdziwą radość z przebywania w gronie rówieśników.
Pani Karolina Kostorz serdecznie dziękuje paniom Małgorzacie Koczor (nauczycielce bibliotekarzowi) oraz Katarzynie Gnizie (wychowawczyni klasy Ib) za włączenie się w to kulturalne wydarzenie.

Zobacz zdjęcia z projekcji bajek.

Kolejny sukces Ewy MikiWyniki międzyszkolnego konkursu fotograficznego „Poszukiwacze wiosny”