Byli nauczyciele

  • Nauczyciele uczący w moszczenickiej szkole

    do II wojny światowej

    • Albert Tilze do 1925
    • Maksymilian Zawadzki do 1925
    • Wiktor Ranoszek 1923 – 1926, 1931 - 1938
    • Franciszek Broll 1925 – 1926
    • Augustyn Dźwigoł 1925 – 1926
    • Maria Kupcówna 1925 – 1927
    • Maria Piątkówna 1925 – 1928
    • Władysław Gliński 1925
    • Jan Simka 1926 – 1929
    • Zofia Świątkówna 1927 – 1928
    • (?) Gomuliński 1927 – 1928
    • Emilia Dziedzińska 1928 – 1929
    • Władysław Przybysławski 1926 – 1927
    • Zofia Tomaszewska 1929 – 1932
    • Ludwik Droziński 1925 – 1936
    • Franciszek Kaługa 1929
    • Zygmunt Rachlewicz 1929 – 1930
    • Franciszek Poręba 1930 – 1932
    • Zofia Wojtowiczówna 1930 – 1939
    • Otton Wybraniec 1930 – 1939
    • Joanna Grabowska 1930 – 1936
    • Jan Lubszczyk 1932 – 1933
    • Franciszka Tiszlerowa 1932
    • Zbigniew Krom 1932 – 1934
    • Franciszek Machura 1934 – 1939
    • Zofia Kotzianówna 1934 – 1939
    • Jan Pytlik 1935 – 1939
    • Zofia Kaczmarzykówna 1936 – 1939
    • Wacław Mierzwiński 1936 –1938
    • Franciszek Bator 1936
    • Alojzy Spyrka 1937 – 1939
    • Mieczysław Rolecki 1938 – 1939
    • Zygmunt Woźniak 1936 – 1937
    • Rudolf Biernat 1939 (otrzymał skierowanie w VII 1939)
  • w czasie okupacji

    • Elfrida Behr
    • Rudolf Biernat
    • Józef Guras
    • Rita Hubert
    • (?) Lehmann
    • (?) Muller
    • Franciszek Ranoszek
    • (?) Raszka
    • (?) Rolecka
    • Paul Sching
    • Franz Füscher
    • Franz Winterberg
    • (?) Linden
  • po II wojnie światowej

    Imię i nazwisko Lata pracy
    Irena Srokowa 1945 – 1946
    Ludwik Lupa 1945
    Maria Antończyk 1945 – 1946
    Maria Antończyk 1945
    Otton Wybraniec 1945 –
    Zyta Malcher 1945 –
    Gertruda Sitek 1945 –
    Józef Klus 1945 – 1948
    Franciszek Machura 1945 – 1960
    Wilhelm Pustówka 1945 – 1948
    Eleonora Chromik 1945 – 1946
    Stefania Twardochleb 1946 – 1948
    Janina Szkudlińska 1946 – 1949
    Edward Machej 1946
    Helena Klus 1946 – 1949
    Józef Tkocz 1946 1947
    Antoni Latocha 1947 – 1948
    Zofia Kaczmarczyk 1947 – 1948
    Rudolf Zaremba 1947 – 1949
    Franciszek Morawiec 1948 – 1976
    Maria Antończyk 1948 – 1987
    Serafina Gatnarczyk 1949 – 1950
    Józef Kunz 1948 – 1949
    Maria Staniek 1948 – 1951
    Genowefa Morawiec 1948 – 1976
    Serafina Gatnarczyk 1949 – 1950
    Helena Chłódek 1949 1950
    Albert Mazur 1949 – 1956
    Helena Blanik 1950 – 1951
    Helena Lehnert 1951 – 1952
    Rudolf Ledwoń 1951 – 1962
    Lidia Szkutek 1951 – 1971
    Ryszard Weinbrenner 1953 – 1961
    Irena Srokowa 1954 – 1969
    Emeryk Wysłucha 1960 – 1994
    Barbara Jaguścik 1961 – 1996
    Elżbieta Walek 1962 – 1969
    Bolesław Jackowski 1962 – 1965
    Teresa Bocek–Kałka 1963 – 1964
    Helena Fercowicz 1964 – 1967
    Jadwiga Sławik–Frączkowska 1963 – 1983
    Anna Dziubek 1965 – 1967
    Bernadeta Krężelok 1965 – 1969
    Jadwiga Skorupa 1966 – 1973
    Janina Maślanka 1966 – 1968
    Krystyna Cichoń 1966 – 1969
    Bożena Wojsław 1967 – 1968
    Barbara Kubiczek 1967 – 1998
    Jadwiga Cypionka 1968 – 1971
    Stanisława Wiaderna 1968 – 1970
    Henryka Pilśniak 1968 – 1970
    Ewa Czopnik 1968 – 1976
    Jadwiga Szkatuła 1969 – 1998
    Urszula Kałuża 1969 – 1998
    Marianna Winiarczyk 1970 – 1998
    Elżbieta Bogocz 1970 – 1998
    Wacława Dulek 1970 – 1998
    Maria Kłosek 1971 – 1999
    Teresa Nałudka 1972 – 1998
    Bożena Sadowska 1972 – 1981
    Kazimiera Bandyk 1972
    Wanda Trynda 1973 – 2000
    Zofia Olszowska 1973 – 2008
    Maria Grabińska 1980 – 1990
    Irena Obszyńska 1975 – 1999
    Eugenia Kłopotek 1975 – 1999
    Bernadetta Szymaniec 1976 – 1977
    Maria Marcol 1980 – 1993
    Ludwika Piekarczyk 1981 – 1982
    Danuta Lubos 1982 – 1987
    Małgorzata Maciejewska 1982 – 1994
    Dorota Bury 1982 – 2004
    Barbara Masłowska 1983
    Mariola Kozłowska 1983
    Janina Strzelecka 1983
    Kornelia Wyszyńska 1983 – 1991
    Elżbieta Bartkowiak 1984 – 1992
    Teresa Czarnecka 1984 – 1994
    Grażyna Boryczka 1985
    Barbara Puchała 1986 – 2003
    Halina Flis 1987 – 1993
    Lucyna Zych 1989 – 1992
    ks. Andrzej Rudol 1990 – 1992
    Stanisława Wiaderna 1968 – 1970
    Henryka Pilśniak 1968 – 1970
    Anna Gajda 1990 – 2000
    Tomasz Majewski 1990 – 1991
    Agnieszka Maruszewska 1991 – 2007
    Katarzyna Biskupek 1991 – 2001
    ks. Stanisław Budniok 1991 – 1998
    Wanda Piskowska 1992 – 2004
    ks. Joachim Glanc 1992 – 1996
    Halina Konieczny 1993 – 2005
    Lidia Machej 1993 – 2001
    Aleksander Kozyra 1993 – 1995
    Tomasz Król 1993 – 1994
    Dominika Sunita 1993 – 1998
    Grażyna Jaguścik 1993 – 1994
    Grażyna Kaczmarek 1993 – 1997
    Anna Gołdyn 1994 – 1999
    Joanna Dobrowolska 1994 – 1996
    Dorota Sitek 1995 – 2003
    Beata Roś 1995 – 1997
    ks. Bernard Grabowski 1996 – 1999
    Ryszard Oślizło 1996 – 2002
    Joanna Łapińska 1996 – 1998
    Tomasz Sury 1996 – 1997
    Krzysztof Herba 1997 – 2002
    Alicja Jendrzejek 1997 – 2002
    Tadeusz Skubis 1997 – 1999
    Weronika Budka 1997 – 1998
    Teresa Błasiak 1998 – 2000
    Piotr Świąder 1998 – 1999
    Elżbieta Bobik 1999 – 2001
    Robert Korzeniewski 1999 – 2002
    Maria Sławko 1999 – 2001
    Anita Wala 1999 – 2003
    Arkadiusz Janeczko 1999 – 2000
    ks. Janusz Wilk 1999 – 2000
    Marta Wiśniewska 1999 – 2000
    Tadeusz Więciorek 1999 – 2009
    Zuzanna Tarasek 1999 – 2003
    Agnieszka Soska 1999 – 2005
    Jacek Kołton 1999 – 2000
    Dorota Krupa 2001 – 2003
    Beata Mucha 2002 – 2004
    Aleksandra Michalik 2004 – 2007
    Małgorzata Frajhofer 2004 – 2011
    Joanna Markowicz 2006 – 2007
    Krystyna Lotko 2007 – 2008
    Katarzyna Klocek 2007 – 2008
    Elżbieta Błoniarczyk 2008 – 2008
    Piotr Rut 2008 – 2013
    Zofia Olszowska ??? – 2008
    Irena Sztwiertnia 2009 – 2010
    Artur Olszowski 2010 – 2011
    Małgorzata Prusaczyk 2010 – 2012
    Agata Kłosek 2011 – 2012
    Renata Kołodziejska 2011 – 2012
    Grażyna Boryczka – 2014
    Leszek Majewski – 2014
    Katarzyna Biskupek 2011 – 2014