Dzień Zdrowia

21 marca 2016

21 marca czasem kojarzy się z Dniem Wagarowicza, z paleniem lub topieniem marzanny, ale nie w naszej szkole. Tradycyjnie pierwszy dzień wiosny to u nas Dzień Zdrowia. Nasze zdrowie zależne jest od aktywnego stylu życia i właściwego pożywienia. Zgodnie z nową piramidą zdrowego żywienia podstawą są różne formy aktywności fizycznej. To właśnie propagujemy w naszej szkole. Aktywny człowiek potrzebuje różnorodnych produktów spożywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach – przede wszystkim warzyw. To właśnie przyświecało nam podczas przygotowania wspólnego poczęstunku. Każda klasa ze swoim wychowawcą przygotowała coś zdrowego i – co równie ważne – smacznego. Następnie mogliśmy spróbować tych przekąsek po obejrzeniu krótkiego programu poświęconego zachowaniu zdrowia. Występ przygotowały klasy 5b i 6b pod kierunkiem pań M. Kozłowskiej i Moniki Wydry.  Ukoronowaniem dnia było wspólne kosztowanie małego co nieco. Uśmiechy na twarzach zgromadzonych w sali gimnastycznej świadczą o tym, że ten dzień możemy zaliczyć do udanych.

Zdjęcia z tej imprezy dostępne są w naszej galerii. ZOBACZ.

„Dzień Kangura”Meta „Maratonu Uśmiechu”