Europejski Tydzień Sportu w naszej szkole

19 września 2016

Udział szkoły w Europejskim Tygodniu Sportu zaowocował wieloma ciekawym lekcjami, na które zostali zaproszeni różni goście, między innymi pani Ewa Radomska. Prowadzi ona zajęcia z nauki pływania dzieci w klubie Nautilus i Nautinek. Podczas zajęć w naszej szkole opowiadała o bezpiecznym zachowaniu się na basenie i na akwenach otwartych, o tym, co robić, aby nie utonąć.
Mówiła także o tym, że pływanie ma korzystny wpływ na układ oddechowy, bo zwiększa się pojemność płuc bez obciążania kręgosłupa ani stawów; pływanie wzmacnia mięśnie, zwłaszcza grzbietu, które podtrzymują kręgosłup – jest to znakomity sposób na korekcję wad postawy.
Czas spotkania z panią Ewą przyjemnie i szybko upłynął. W lekcjach wzięły udział klasa 6a, 5a, 5b, 3a.
Zobacz migawki z zajęć w naszej szkole – Tydzień Sportu w SP16.

Nowy rekord SP16 w Mapach Google„Rzeka wiedzy”