Gry edukacyjne

  • Obecna liczba gier na naszej stronie.

   Wypróbuj je.

  Gra "Papier, kamień, nożyce"

  Gracz, który pokaże silniejszy symbol, wygrywa. Papier jest silniejszy od kamienia, ponieważ go owija; kamień jest silniejszy od nożyc, ponieważ je tępi; a nożyce są silniejsze od papieru, ponieważ go tną.
  ZAGRAJ! (HTML5)

  Gra "Wieże Hanoi"

  Gra polega przeniesieniu krążków z lewej strony na prawą.
  ZAGRAJ! (HTML5)

  Gra "Words"

  Gra polega na utworzeniu jak największej liczby angielskich wyrazów z liter, które są widoczne na ekranie. Słowa tworzymy poprzez przeciąganie linii przez poszczególne litery mające utworzyć wyraz. Jeśli utworzone słowo jest w słowniku (który obecnie zawiera 58112 haseł), program przyznaje punkty w zależności od długości wyrazu. Im dłuższy, tym więcej punktów jest przyznawanych.
  ZAGRAJ! (Flash)

  Zapałczane równania

  Przesuń jedną zapałkę, żeby rozwiązać równanie - 3 poziomy rozgrywki, 60 łamigówek do rozwiązania.
  ZAGRAJ! (Flash)

  Pięć w rzędzie

  Jest to odmiana gry w kółko i krzyżyk, w tym wypadku stawiamy kuleczki na przecinających się liniach szachownicy.
  ZAGRAJ! (Flash)

  Bogowie olimpijscy i nie tylko

  Liczy się sprawność umysłowa i manualna. Gra polega na układaniu nazw bogów olimpijskich oraz innych postaci mitologicznych na podstawie wskazówek. Na początku rozgrywki wskazówki są bardzo ogólne, ale w miarę upływu czasu dodawane są bardziej szczegółowe.
  ZAGRAJ! (Flash)

  Mitologiczne koło fortuny

  W tej grze liczy się szczęście – kiedy trzeba zakręcić kołem fortuny – i wiedza, gdy należy wybrać literę, która pozwoli odkryć hasło. Wygrywa ten, kto zdobędzie więcej punktów.
  ZAGRAJ! (Flash)