Spotkanie z astronomią

1 grudnia 2015

1 grudnia gościliśmy w naszej szkole astronomów – p. Dawida Barteczko i p. Michała Witka. Uczniowie z klas 1-6 najpierw mieli okazję zobaczyć prezentację, w której udali się w wirtualną podróż po wszechświecie. Zobaczyli z bliska Słońce, cztery planety skaliste, czyli Merkurego, Wenus, Ziemię, Marsa, pas planetoid składający się z małych skalistych ciał, cztery zewnętrzne gazowe olbrzymy, tj. Jowisza, Saturna, Urana, Neptuna. Oprócz tych obrazów uczniowie zobaczyli najbliższe galaktyki i tzw. czarne dziury.

Druga część spotkania z astronomią poświęcona była teleskopom, które były ustawione na sali gimnastycznej. Każdy z uczniów miał okazję spojrzeć przez okular teleskopów i zobaczyć w nim miniaturki planet umieszczonych kilkadziesiąt metrów dalej na tablicy. Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w „kosmicznych” zajęciach.

Zobacz zdjęcia z zajęć.

Warsztaty taneczneMikołajki 2015