Próba bicia Rekordu Guinnessa

19 października 2016

16 października (w tym roku w niedzielę) przypadał Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Następnego dnia razem z wieloma innymi szkołami w Polsce przyłączyliśmy się do próby pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (po angielsku: Cardiopulmonary Resuscitation, czyli CPR) przez jak największą ilość osób. Oprócz tego, że chcieliśmy się przyczynić do ustanowienia nowego Rekordu Guinnessa, przede wszystkim uczymy naszych uczniów podstawowych czynności ratujących życie. W tym roku 94 uczniów z klas 2. i 3. wzięło udział w tej szczytnej akcji, którą w naszej szkole kierowała pani wicedyrektor I. Brudny. Drugim instruktorem była pani J. Myśliwiec. W prowadzeniu tej największej lekcji resuscytacji pomagały panie: M. Ostrzołek, K. Gniza, B. Królica, M. Rduch.
Mamy nadzieję, że granica 85 000 uczestników jednoczesnej akcji przywracania czynności serca zostanie – również dzięki nam – przekroczona, ale – co ważniejsze – nasi uczniowie będą umieli ratować życie.
Zobacz zdjęcia z tej imprezy.

Dzień Edukacji NarodowejMiędzyklasowy Konkurs na Halloweenową Dekorację Okna rozstrzygnięty!