"Rzeka wiedzy"

25 września 2016

„Rzeka wiedzy” to tytuł ścieżki dydaktycznej, którą w 21 września 2016 r. zwiedziła klasa 3a w Centrum Edukacji Ekologicznej na terenie oczyszczalni ścieków „Ruptawa”. Nazwa „Rzeka wiedzy” nie jest przypadkowa, ścieżka dydaktyczna swoim kształtem przypomina naturalny bieg rzeki, a na jej meandrach znajduje się 14 stanowisk edukacyjnych o różnorodnej tematyce.
Poprzez filmy, bajki edukacyjne, ciekawe quizy uczniowie poznają pozytywne działania ekologiczne, np. wykorzystanie odnawialnych źródeł energii czy sposoby oszczędzania wody.
Oprócz poznania ścieżki edukacyjnej dzieci zwiedziły oczyszczalnię ścieków i zaznajomiły się z całym procesem usuwania zanieczyszczeń ze ścieków. Nie obyło się przy tym bez nieprzyjemnych zapachów, które niestety są nieodzowną częścią pracy w tym zakładzie.
Jednak najbardziej uczniom spodobało się spotkanie z pszczelarzem, który poza przybliżeniem swojej pracy częstował wszystkich miodem. Było to słodkie zakończenie wycieczki pełnej wrażeń i nowo zdobytej wiedzy.
Zobacz zdjęcia z tej wycieczki – kliknij.

Europejski Tydzień Sportu w naszej szkoleOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania