Turniej "W zdrowym ciele zdrowy duch"

18 maja 2016

Organizatorem VII Edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch” była tradycyjnie Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy na temat zasad higieny osobistej. odzieży i otoczenia, nabywanie umiejętności dbania o własne zdrowie, poznanie znaczenia ruchu i ćwiczeń fizycznych dla prawidłowego rozwoju, a zatem promowanie zdrowego stylu życia. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas II. Drużyna składała się z 10 zawodników, z których 2 brało udział w turnieju edukacyjnym (dotyczącym wiedzy z zakresu zdrowia), natomiast pozostałych 8 uczniów reprezentowało szkołę w 5 konkurencjach sportowych. Nasza drużyna zajęła w I konkurencji 3. miejsce, w II również 3. miejsce, w III 1. miejsce, w IV ostatnie miejsce mimo uzyskania najlepszego czasu z uwagi na drobny błąd i przypadkowe, nieumyślne złamanie przepisów przez jednego zawodnika oraz 2. miejsce w ostatniej konkurencji.
Niestety, ostatecznie drużyna zajęła 5. miejsce, aczkolwiek zdobyła aż 50 punktów, a zespół, który zajął II miejsce zdobył tylko 2 punkty więcej.
Bez wątpienia należą się wielkie brawa i gratulacje wszystkim naszym młodym sportowcom, którzy z pewnością będą w przyszłości reprezentować Naszą Szkołę na innych zawodach sportowych.

Test sportowy:
Martyna Dobisz 2c (kapitan),
Paulina Brzoza 2b,
Nadia Kuś 2b,
Klaudia Miąsko 2c,
Oliwia Szczepanik 2b,
Bartosz Matyja 2c,
Kacper Krzyżak 2c,
Adrian Woźnica 2c.
Test wiedzy:
Dominik Koczor 2b,
Marta Polny 2c.
Nasza drużyna zajęła 5. miejsce w tych zawodach. Głowy do góry, następnym razem pójdzie lepiej.

Zdjęcia dostępne są w naszej galerii.

1. miejsce w konkursie przyrodniczymIX Integracyjny Festiwal Piosenki Papieskiej